Péče o šperky z minerálů a drahých kamenů

15.12.2020

1.) Abyste si šperk naladili na svoje energie, a měli tak jistotu, že nepřebíráte energie od výrobce, zabalte do alobalu, a nechte 2-3 dny na okenním parapetu.  Dále pak:

Po vybalení sevřete šperk mezi dlaněmi, zavřete na chvíli oči, a vnímejte - prociťujte energii, která přechází ze šperku do vašich dlaní. Pak už můžete s klidem šperk používat pro své vlastní potřeby - k meditaci i k doplnění energie, nebo jako doplněk pro okrasu. Bude vám vždy předávat pozitivní druh energií.

2.) Večer pak doporučujeme šperk odložit a ponechat v blízkosti rostlin s prosbou-myšlenkou o očištění od přírodních bytostí, které jsou ve spojení s rostlinami.

3.) Přibližně jednou za půl roku lze propláchnout pod tekoucí vodou, vysušit a nechat znovu nabíjet na okenním parapetu, kam dopadá světlo.

Může se stát, že po pár letech budete mít dojem, že kamínky vybledly. Není to chyba výrobku. Kamínky vám jen předaly veškerou energii, kterou byly schopny i při opakovaném nabíjení absorbovat a přenášet. Jsou tímto podobné jako alkalické dobíjecí baterie. A stejně jako baterie mají svoji životnost. Proto někdy dříve či později vyblednou, anebo se šňůra roztrhne. To je čas na výměnu - čas pořídit si nový.


Co se starými vybitými kamínky, které už se vám nelíbí, přestaly sloužit, a vybledly?

Dělám s každým šperkem to, co mi sám řekne - co vnímám.

Jeden náramek jsem s poděkováním vhodila na konci dovolené do moře s vědomím, že udržuji koloběh a přírodě vracím to, co mi zapůjčila.

Jiný jsem vhodila do řeky.

Další jsem použila do mozaiky a při tvorbě obrázků. Když pak přelakujete anebo přetřete obyčejným Herkulesem, získají třpyt, barva se obnoví. Navíc v obrázku je vložena také vaše tvůrčí energie, a tak i korálky z minerálů dostanou svoji novou funkci, kterou radostně plní. A doslova září štěstím, že jsou dál užitečné a mají své uplatnění u lidí v domovech.